wg autor
wg miejsca
2b » strona główna » projekty

projekty


100 x Malewicz

 

bbbb

100 x Malewicz

aaaaa

...

Galeria XX1

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej

Elektrownia w Radomiu

 

 

...


 

realizacja, współpraca:

Koło Naukowe Warsztat Nowych Mediów przy PWSFTviT

DotFilm.tv

 


Mini-rozmówki po polsku
Grupa 20 gimnazjalistów (polskich, wietnamskich i chińskich) z Zespołu Szkół Publicznych w Mrokowie w podwarszawskiej gminie Lesznowola, weźmie udział w 15 warsztatach, w czasie których stworzy narzędzie komunikacyjne –  obrazkową grę „mini-rozmówki”.
Od października 2014 do lipca 2015 Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP w partnerstwie z Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki oraz Projekt:Polska realizują  Mini-rozmówki po polsku, w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.
Stworzona w ramach projektu gra pomoże nowym uczniom – imigrantom w komunikacji po polsku z nauczycielami i polskimi kolegami, a także w nauce języka polskiego i w adaptacji w szkole w nowym kraju. Projekt zaangażuje młodzież gimnazjalną w proces integracji uczniów polskich i cudzoziemskich.
Gra będzie stanowić ważną pomoc edukacyjną dla uczniów cudzoziemskich, nie znających języka polskiego. Zostanie również stworzona wersja islandzka gry, która będzie wykorzystywana przez dzieci polskie rozpoczynające naukę w Islandii.
Rozmówki zostaną wydrukowane i zaprezentowane w 5 szkołach na terenie Gminy Lesznowola, dzięki czemu trafi ona do około 3000 uczniów i ich nauczycieli. Na zakończenie projektu odbędzie się również wystawa, w czasie której zaprezentowane zostaną prace uczniów wykorzystane na kartach do gry.
Gra w obu wersjach językowych zostanie umieszczona w wersji PDF na stronie Stowarzyszenia Edukacji i Postępu STEP www.2b.art.pl oraz na stronach partnerów projektu: Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki www.swiaty.org.pl oraz Projekt:Polska www.projektpolska.is

NeNNale

Wernisaż Roboczy NeNNale – nowa inicjatywa artystyczna

Transmisja internetowa ufundowana przez 
www.dotfilm.tv

 


Wernisaż Roboczy – nowa inicjatywa artystyczna 
Warsztat Nowych Mediów w PWSFTviT w Łodzi 

Zapraszamy wszystkich studentów, pedagogów, artystów, widzów, koneserów, smakoszy...ze Szkoły i z całego świata do artystycznej współpracy.

Co jest pretekstem do czego? sztuka dla wernisażu? wernisaż dla gości? goście dla sztuki? wernisaż dla artysty? Przy pomocy nowych mediów w Warsztacie Nowych Mediów będziemy badali i doświadczali tych zależności i stąd tematem naszego spotkania staje się sam wernisaż - wernisaż roboczy.

NeNNale to nowa inicjatywa artystyczna. Jest to hybryda wystawy, koncertu, wernisażu, spotkania autorskiego, premiery,festiwalu... 
Nazwa projektu - NeNNale pochodzi od słów biennale, triennale itp. W naszym przypadku zamiast bi- lub tri- mamy, jak w wyrażeniach matematycznych, N-, co oznacza dowolną liczbę dodatnią. 
Dla N=1 będzie to festiwal coroczny, dla N=2 biennale, dla N=3 triennale, a dla N=1/12 miesięcznik i dla N=1/52 tygodnik. Możemy nawet wyobrazić sobie 1/365 NeNNale, czyli codziennik. 

Nasze najbliższe wydarzenie planujemy jako cykliczne - w ostatni czwartek każdego miesiąca. Pełna nazwa najbliższego wydarzenia to 1/12 NeNNale - Pierwszy wernisaż roboczy. 

NeNNale ma następujące cechy: 

- media - artefakt może istnieć w dowolnej formie (medium, technice), ale, aby znalazł się na NeNNale, musi zaistnieć w internecie; 

- dystrybucja/komunikacja - artefakty mogą być pokazywane w dowolnym miejscu galerii, muzeum, pracowni, domu czy jakiejkolwiek przestrzeni prywatnej lub publicznej, ale na NeNNale muszą być także udostępnione w sieci, a cezurą jest też czas - artefakt musi być dostępny w trakcie wernisażu i po nim; 

- miejsce - głównym miejscem najbliższego NeNNale jest Warsztat Nowych Mediów w PWSFTviT w Łodzi, ale przez internet możesz dołączyć do NeNNale dowolne miejsce, połączone z NeNNale przez internet, gdzie fizycznie prezentowana będzie sztuka 
i spotkają się artyści i goście; 

- organizacja - NeNNale nie ma kuratora, który zatwierdza prace do udziału w wydarzeniu, artysta sam decyduje o swoim udziale. Każdy może uczestniczyć w NeNNale zarówno osobiście i na żywo, w realu jak i w sieci. 

Jako widz możesz być osobiście uczestnikiem dowolnego wydarzenia NeNNale w dowolnym miejscu jego działań lub wirtualnie w sieci. W sieci dodatkowo masz możliwość uczestniczenia w archiwalnych wydarzeniach w trybie VOD (wideo na życzenie). 

Jako artysta możesz prezentować swoje prace w postaci plików, linków itp. lub w rzeczywistości działań w dowolnym miejscu pod warunkiem transmisji z miejsca zdarzenia na żywo. 

Aby wziąć udział w NeNNale, należy na stronie: 
https://www.facebook.com/WNM.PWSFTviT zamieścić post prezentujący swoją pracę wraz z krótkim artystycznym credo, refleksją... 

Jeżeli nie używasz FB, skontaktuj się z nami mailowo. 

Wpisanie posta jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wszelką publikację dzieła i przesłanych informacji i plików w ramach projektu NeNNale. Projekt zaleca korzystanie z alternatywnej zasady dotyczącej praw autorskich - KopiujProszę / KopyPlease: 

http://www.2b.art.pl/index.php?LANG=pl&struct=9_10&art_ID=4 

Przyjdź i konsumuj na żywo lub delektuj się z nami wirtualnie OnLine. 

Transmisja na żywo: 
www.facebook.com/wnm.pwsftvit

 

 

Organizatorzy:

 

Koło naukowe Warsztat Nowych Mediów / WNM w PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi

 

Warsztat Nowych Mediów & InternetowaTv / WNM

dotfilm.tv

2b/STEP, WorkingTitle



Kontakt: 
Józef Żuk Piwkowski: jozef.zuk@gmail.com tel: 601 390 205 
Sławomir Kalwinek: s.kalwinek@gmail.com tel.: 501 979 226

 






transFORM (archiwalny)

twórcza przestrzeń nad Wisłą



2b+R

2b+r czyli 2b plus Rogala - to galeria w apartamentowcu "Przyorle" prowadzona przez Joannę Krzysztoń i Grzegorza Rogalę oraz Klarę Kopcińską i Józefa Żuka Piwkowskiego.

adres Bukowińska 22a (metro Wilanowska)

galeria czynna całą dobę

mapka




tytuł roboczy

tytuł roboczy - otwarty magazyn sztuki






walka 2008 (archiwalny)

Zygmunt Piotrowski i Józef Żuk Piwkowski
zapraszają
do Podziemia Kamedulskiego

na pokazową walkę

WIEDŹMIN vs STALKER
heritage ground – walka o dziedzictwo kultury,

krew i łzy


 
czwartek 11 grudnia 2008, godz. 20.00,
Kościół Pokamedulski Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach ul. Dewajtis 3

 

tło projektu

 

projekt realizowany w ramach festiwalu re:wizje 2008


Wally Gilbert - Projekt Norblin (archiwalny)
Wally Gilbert – amerykański artysta fotograf, a jednocześnie laureat nagrody Nobla w dziedzinie chemii zaprezentuje niezwykła wystawę w warszawskiej dawnej Fabryce Norblina. Będzie czynna od 29 maja do końca lipca.