Deprecated: Function split() is deprecated in /www/includes/admin_exe/teksty_exe.php on line 90
2b :: POWIŚLENIA 2010 na barce transFORM (25 września)
alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » transFORM (archiwalny) » wydarzenia 2010 » POWIŚLENIA 2010 na b...

POWIŚLENIA 2010 na barce transFORM (25 września)

data publikacji w serwisie:
autor:

Spotkajmy się na Powiślu! 

Powiślańscy aktywiści po raz drugi zrzeszyli się, żeby pokazać kulturotwórczą rolę jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy. Festiwal Powiślenia – oddolna, sąsiedzka inicjatywa o zdecydowanie ponadlokalnym charakterze – rośnie w siłę.

Kulturalno-rozrywkowa mapa Powiśla dynamicznie się zmienia. Pojawia się na niej coraz więcej nowych, kultowych już adresów, pod którymi buzuje świeża energia artystyczna i społecznikowska. Co ważne, z pola widzenia nie znikają przy tym miejsca o świetnej, wieloletniej tradycji. Pozornie oderwane od siebie, razem tworzą jedną tkankę, współkształtując unikalny charakter dzielnicy. Interdyscyplinarna, otwarta formuła Festiwalu ma na celu zwrócić na to uwagę.

Wstęp na wszystkie wydarzenia i warsztaty Powiśleń jest bezpłatny, na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Przewodnikiem po powiśleniowych wydarzeniach jest mapa dostępna w każdym miejscu biorącym udział w Festiwalu, a także w klubach i centrach kulturalnych w całym mieście.

Wśród miejsc biorących udział w tegorocznej edycji Festiwalu znalazły się między innymi Atelier Słoma&Trymbulak, Klubokawiarnia OSIR, Klubokawiarnia Grawitacja, pracownia ceramiczna Sort Off, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Fundacja Drugi Plan, Stowarzyszenie Salutaris i wiele innych. W programie imprezy: warsztaty plastyczne, taneczne i edukacyjne, pikniki, koncerty, kiermasze, pokazy filmów, spacery z przewodnikiem, wystawy fotografii, konkursy kulinarne. Oto nasze propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dla imprezowiczów i wielbicieli rodzinnych, sobotnich chilloutów. Dla każdego, kto lubi bawić się na Powiślu i chce poznawać jego uroki.

Ośrodek Samopomocy Uchodźców Sintar zaprasza na piknik połączony z degustacją potraw czeczeńskich, a także na naukę tańca wajnachskiego. W klubie Solec przez cały dzień trwały będą zawody w grę Push, odbędzie się tam też finał konkursu na najlepszy wypiek Powiśleń. W Teatrze Ateneum dzieci będą mogły zajrzeć za kulisy i zobaczyć jak działają maszyny do robienia sztucznego śniegu i baniek mydlanych. W pracowni fryzjerskiej Laki Loki pod hasłem „zamów sobie alter-ego” będzie można zrobić sobie maskę twarzy. Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego zaprasza na emocjonującą grę terenową, a sklep „bzik” na pokaz pierwszego polskiego filmu dźwiękowego „Każdemu wolno kochać”, wyprodukowanego przez powiślańską wytwórnię Falanga.

Podczas tegorocznych Powiśleń po raz pierwszy swoje podwoje otworzy dla zwiedzających Centrum Nauki Kopernik (jeszcze przed oficjalnym otwarciem!). W CNK obejrzeć będzie można m.in. interaktywne wystawy w trakcie instalacji oraz pokaz eksperymentów naukowych „Jak wycisnąć prąd z ogórków?”. Gości oprowadzać będzie sama Dyrekcja Centrum.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się o godz. 11.00 przed pomnikiem Syrenki, gdzie wystąpi Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wspólnie będziemy śpiewać piosenki o Warszawie. Huczny finał będzie miał miejsce na barce transFORM, na której o godz. 21.00 wystąpi jazz-punkowy big band Tricphonix Street Band.

 PEŁNY PROGRAM POWIŚLEŃ

 

A na barce transFORM startujemy od 12.00:

12.00 – 17.00
Woda – Wisła – Warszawa. Ceramiczne, fotograficzne,
plastyczne i ruchowe warsztaty dla dzieci
17.00
Promocja „tytułu roboczego” poświęconego transFORM
2009 – spotkanie z artystami
21.00
Koncert Tricphonix Street Band. Po koncercie pokaz
filmu „transFORM 2009” oraz klipów „transFORM 2010”
Przez cały dzień:
„Pastwisko sztuki” – park rzeźby nad Wisłą, prace
studentów z pracowni prof. Antoniego Pastwy /ASP/.
„Kilo-Waty” – wystawa rzeźb z waty cukrowej tworzonych
przez Emilię Piotrowską i Sebastiana Siekielewskiego.
„Coś z Powiśla” – wystawa fotografii Klary Kopcińskiej.
„Wisła jako twórca i tworzywo ” – wystawa fotografii –
Dobrochna Badora, Sylwia Federico, Klara Kopcińska, Józef
Żuk Piwkowski i inni