Deprecated: Function split() is deprecated in /www/includes/admin_exe/teksty_exe.php on line 90
2b :: czwartki z songwriterami
alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » transFORM (archiwalny) » wydarzenia 2010 » czwartki z songwrite...

czwartki z songwriterami

data publikacji w serwisie:
autor:

CZWARTEK 2 września, 20:30

Tym razem podczas "songwriters on board" nie wystąpi songwriter ale wystąpi perfomer.
miro
Mirosław Miro Kępiński (ur. 27.07.1980, Mława) - współczesny gitarzysta, sitarzysta, kompozytor. Pierwsze nauki gry na gitarze klasycznej pobierał w mławskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Ukończył też Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (gitara elektryczna). Gry na sitarze uczył się w IMDColl (obecnie SAAColl) w Edynburgu. Podcz...as swojej przygody z szeroko pojętą muzyką grał w takich zespołach jak:

Założyciel/współzałożyciel:

Meyatra eksperymentalna muzyka, ambient, mnimal
Yorga klasyczna muzyka indyjska
Yahatra rock progresywny, art-rock

Inne zespoły:

Carnal metal; ( ponadto Miro zagrał gościnnie na sitarze w debiutanckim albumie 'UNDEFINABLE')

Projekty solowe:

Primalism muzyka współczesna, minimal, ambient, avant-garde
Sitar Solo Recital - tradycyjna muzyka indyjska

Serdecznie Zapraszamy

A po koncercie: gorące napoje, grill,piaskownica.

A za tydzień NIESPODZIANKA.

 

CZWARTEK 26 sierpnia, 20:30

ola bilińska

Po niezapomnianym występie Natalii F., kolejna odsłona "songwriters on board" zapowiada się równie smakowicie. Ola Bilińska – wokalistka, autorka tekstów, a od niedawna także własnych piosenek – od początku swojej przygody z muzyką przewinęła się przez składy rockowe (Warszafka), alt popowe (Ślifka), jazzowo-blues’owe (duet z gitarzystą Piotrem Słapą), house’owe (Nhood), bliżej niezydentyfikowane (Płyny – według niektórych to “miejski folk”), big-beatowe (Muzyka Końca Lata), by wreszcie znaleźć własną przestrzeń gdzieś między nagrzaną łąką, leśną chatką, a zamglonymi, bajkami zabarwionymi obrazami z dzieciństwa. Muzyczny świat tego solowego projektu dopiero się kształtuje, tak jak i skład zespołu. Na barce z Olą zagrają: Szymon Tarkowski - założyciel Płynów i basista Pustek – oraz Adam Repucha – naczelny freak-folkowy gitarowy bard na polskiej scenie. Instrumentarium będzie szalone i nieprzewidywalne - mamy nadzieję, że rozbudzone piosenkami i energią publiczności, ożyje i razem ruszymy tanecznym korowodem wzdłuż rozgwieżdżonej Wisły… ;)

OTWARTA SCENA, GRILL, PIASKOWNICA. aaa... i oczywiście gorące napoje...

CZWARTEK 5 sierpnia, 21:00

Paweł Prochnowski - (muzyk i realizator dźwięku) od 20 lat mieszkający w Toronto gdzie wydał dwa solowe albumy „Atmospheres” i „Human Automata”. Gra i nagrywa z muzykami takimi jak Mark Hundevad (znany ze współpracy z Cecilem Taylorem, Raphe Malikiem i Sunra), Glenn Fraser, Jason Hammer, Jim Heineman, Peter Hagen. Komponuje muzykę do filmów dokumentalnych i fabularnych. Interesują go również sztuki audiowizualne, komponuje muzykę ...do przez siebie stworzonych animacji i filmów. W Polsce koncertowal z Tadeuszem Sudnikiem, Mieczysławem Litwińskim, Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Andrzejem Przybielskim, Janem Smykiem oraz z duetem Sol et Luna (Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko).
Studiował w SAE School of Audio Engineering w Wiedniu oraz Music Industry Arts w Kanadzie (Londyn). Jego wykładowcy to między innymi: Jack Richardson producent KISS, Alice Copper, Brecker Brothers; Garth Richardson producent Red Hot Chilli Peppers oraz Bill Seddon odpowiedzialny za muzykę do filmu 2001 Odyseja Kosmiczna Stanleya Kubricka oraz nagrania Duke’a Ellingtona.
Studia Orientalistyczne w Warszawie zainspirowały jego 2 letni pobyt w Azji gdzie koncertował z lokalnymi muzykami w Nepalu, Indiach, Malezji i Tajlandii.
Obecnie jego płyta TRUE AT TENSIONS (cover art: M.Turek-Gas) zajmuje pierwsze miejsca list przebojów radia kanadyjskiego: Top 30 oraz Electronic.

Po koncercie OTWARTA SCENA, zapraszamy każdego, kto zechce zaśpiewać, zagrać, zarecytować.
Opieka artystyczna – Sebastian Siekielewski.

No i będzie grill :)