Deprecated: Function split() is deprecated in /www/includes/admin_exe/teksty_exe.php on line 90
2b :: WARSAWFLOW - pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji 10-16 lipca 2010
alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » transFORM (archiwalny) » wydarzenia 2010 » WARSAWFLOW - pierwsz...

WARSAWFLOW - pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji 10-16 lipca 2010

data publikacji w serwisie:
autor:

Festival Contact Improvisation 2010 - działania na Barce transFORM

Dance document
Termin: 13.07.2010r. (wtorek)
Godzina: 20:00
Renata Piotrowska, Iwona Olszowska, Paulina Święcańska
Projekcja dokumentów filmowych z działań performatywnych opartych na technice tańca contact improvisation

Multi art performance
Termin: 14.07.2010r. (środa)
Godzina: 20:00
Milu Grutta, Jadi Carboni, Mikki Funk, Daniel Hayes, Irene Sposetti, Ana Flecha, Heike Kuhlmann, Volker Eschmann, Christophe Mazel

Finał pięciodniowej pracy work in progress na barce TranFORM. Performance stworzą artyści z rożnych dziedzin sztuki zaproszeni na I Festival Contact Improvisation 2010 w ramach programu „Teachers' Exc W przestrzeni transFORM odbędą się wybrane spotkania i zajęcia WARSAWFLOW

 * * *

Kontakt Improwizacja jest formą tańca i gry z nieskończonymi możliwościami. Każdy taniec to podróż w nieznane i rodzaj dynamicznej medytacji. Brak tu przewidywalności i utartych schematów ruchowych. Ciało staje się narzędziem poszukiwań i odkrywania możliwości, płynących z nieustannie zmieniającego się punktu kontaktu między partnerami oraz oddziaływania między nimi prawa grawitacji, siły pędu i interakcji. Taniec „w kontakcie" zachwyca autentycznością.

Kontakt Improwizacja to pole budzenia uśpionych instynktów, wychodzenia naprzeciw drugiemu człowiekowi oraz budowania relacji opartych na rozmowie ciał, umysłów i serc. Wyzwala kreatywność, rozwija umiejętność komunikacji niewerbalnej, pogłębia zaufanie do siebie i innych. Jest źródłem dziecięcej radości i wolności.

Kontakt Improwizacja jest słuchaniem i odpowiadaniem, rozmową pomiędzy ciałami. Uczy zaufania, motywuje do podejmowania ryzyka, prowadzi w nieznane. Niesamowicie przekłada się na codzienne życie. Budzi do jego pełni.

Rozwój Kontakt Improwizacji w Polsce nabiera teraz tempa! W krajach takich jak USA, Brazylia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, czy Ukraina cieszy się niezwykłą popularnością.

Szczegółowe informacje:

www.polandcontactfestival.com

 WARSAWFLOW