alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » 2b+R » mikro swiaty

mikro swiaty


Galeria 2b+R, zaprasza na wystawę Malwiny de Brade i Anny Plewki.

Otwarcie 9 czerwca, godzina 19.00. Wystawa trwa do 14.08. Wstęp wolny o dowolnej porze dnia i nocy!


MIKRO ŚWIATY to nostalgiczne zdjęcia dzieci w różnych rolach i sytuacjach. Śpiące, zamyślone, ale też przywdziewające różne kostiumy, grające kogoś innego – jak to dzieci. To nietypowe zdjęcia – dalekie od znanej z rodzinnych albumów beztroski i przypadkowości – wyciszone, nostalgiczne, wykreowane, każą nam spojrzeć na dzieci poważnie, tak jak na to zasługują.

Malwina de Brade
jest fotografem, grafikiem, ilustratorem. Maluje. Wystawiała w kultowej Małej Galerii. Żyje ze sztuki – co dosyć trudne. Bywa na „Bieszczadzkich Aniołach”, wystawia na stałe w restauracji „Rogatka” w Warszawie na placu Unii Lubelskiej. Sprzedaje też „bardziej prasowe foty”, przez agencję Photopass. Robiła ilustracje do wielu książek. Specjalizuje się w linorycie. Realizuje nietypowy jak na tę technikę cykl „koński”, który ma swoich kolekcjonerów.

http://galeria.photopass.pl/brade


Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Z zawodu architekt wnętrz, na co dzień zajmuje się kreowaniem przestrzeni przyjaznych ludziom, jest też asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. 

www.anna.plewka.pl


Galeria 2b+R
czyli 2b plus Rogala: wystawiamy w apartamentowcu „Przyorle”, ul. Bukowińska 22A w Warszawie (metro Wilanowska).