alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » 7 mostów głównych (archiwalny) » MostArt sezon 2007

MostArt sezon 2007

                logo MostArt


MostArt obejmuje realizację cyklu 12 imprez na mostach i w ich okolicach od czerwca do września 2007. Tym razem zwiększamy częstotliwość imprez, a także zróżnicujemy ich skalę: obok dużych wydarzeń, pojawią się mniejsze działania typu happenerskiego, instalacje, mini-koncerty, które będą przełamywały rutynową rzeczywistość mostów.

WODY MostArtu
Lokalizacja: Zakorkowane Mosty Warszawy
Termin: cztery upalne popołudnia
Realizator: Katarzyna Jaśkiewicz

Cztery performance skierowane do zakorkowanych kierowców na mostach Warszawy. Dat nie wyznaczamy z góry, gdyż istotne jest, by dzień był upalny. Grupa złożona z performerów i muzyków w kostiumach w stylu „Kosmicznej Szeherezady" i z latającą dekoracją białych tiuli i balonów, przemieszczać się będzie po mostowym chodniku wraz z Łodzią MostArtu stanowiącą „Bazę Wodną", aby wspierać spragnionych i prażonych Słońcem podróżnych. http://www.krystallaser.jaaz.pl/index.php?pid=29

.

MOSTv
Data 1 lipca
Lokalizacja – pod Mostem Poniatowskiego taras nad Wisłą, na Powiślu
Realizator Klara Kopcińska, współpraca Józef Żuk Piwkowski, Tadeusz Sudnik

Mostowe reality show. Kolejne, dalej posunięte, udomowienie przestrzeni pod-mostowej. Pranie, gotowanie, oglądanie telewizji – nabierają zupełnie innego waloru, gdy przeniesie się je w plener z widokiem na płynące wiślane wody. Podmoście – zazwyczaj obojętna i nieoswojona przestrzeń – staje się czymś bliskim, z czym łatwo się każdemu utożsamić.

THE WALL
Data: 7 lipca godz. 20.30
Lokalizacja – pod Mostem Poniatowskiego, po stronie praskiej
Realizator – Agnieszka Wlazeł
Koncert jazzowy i performance z nietypową panoramą miasta w tle. Wieczór... odcięcie od świata... dźwięki... koncert pod Mostem i na Moście... ściana... The Wall...
Grają: Joanna Duda - fortepian, Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, Tomasz Antonowicz - kongi, Pawel Osicki  - perkusja. Tańczy - Ola Dziurosz. Wizualizacje - Kamila Chomicz.

GROTA MOSTALOVA

Data: 14 lipca godz. 18-23.00
Lokalizacja – pod Mostem Grota-Roweckiego, lewy brzeg Wisły
Realizator – Maurycy Tarkowski

Reggae, Rap, w wolnych chwilach (nie-koncertowych) z winyli – najróżniejsza muza (od starego jazzu przez funk po drumm'n'bass).

>: TORY
Data: 21 lipca godz. 19 
Lokalizacja – Most Średnicowy od strony Powiśla
Realizator: Tomasz Świtalski

W naturalnym plenerze, nad Wisłą koncert współczesnej eksperymentalnej muzyki elektronicznej, inspirowanej dźwiękami i sygnałami przestrzeni miejskiej. Zazwyczaj taka muzyka grana jest w klubach – w przestrzeni zamkniętej. Most średnicowy, brzeg rzeki, bliskość i odgłosy miasta stanowią idealną scenerię dla naszego projektu,

LOtos na Siekierkowskim
Data: 29 lipca  Leżaki od godz. 20, koncert – 21.
Lokalizacja – kładka Mostu Siekierkowskiego
Realizator: Teresa Tyszowiecka bLAsk!

Lotos – to symbol głębokiej nirwany. W takiej właśnie atmosferze przebiegać będzie wieczór na jednym z najpiękniejszych tarasów widokowych Warszawy, jakim jest kładka Mostu Siekierkowskiego. Chillout, świetlny wizaż balustrad, lunety. Taniec w łagodnych rytmach, które na pewno nie wejdą w rezonans z drganiami mostu.


PLUS KONTRA MINUS I MOST
MOTTO: EWOLUCJA KONTRA INWOLUCJA CZYLI MOSTOKONFRONTACJA
Data: 4 sierpnia
Lokalizacja Most Łazienkowski
Realizator: Katarzyna Jaśkiewicz 

Wieczór rozpocznie o 19.00 dj RFN ilustrując muzycznie instalację artysty transdyscyplinarnego Marka Sułka. Miss Mizi zagra zimnofalowy, antyfolkowy recital. Zmrok połączy aspekty sztuk multimedialnych z koncertami: MostBlask i Rh+. Koncert przekształci się w spektakl teatru „Kaas” interaktywny z obrazem, latającymi i modalnymi rozwiązaniami scenograficznymi oraz z muzyką Rh+. Przez ten wieczór sceną wydarzeń artystycznych stanie się wielkoskalowa architektura mostu w zetknięciu z żywotną siłą natury w środku miasta, jaką jest rzeka Wisła. 
Więcej http://www.krystallaser.jaaz.pl/index.php?pid=30


REJS 2 ;)
Data: 12 sierpnia (niedziela)
Lokalizacja – tramwaj wodny i jego przystanki
Realizator Józef Żuk Piwkowski, współpraca Klara Kopcińska

Rejs – drugie podejście. Z wody, o zachodzie słońca Warszawa uwodzi najpiękniej. Impreza łączy nostalgiczne klimaty dzieciństwa z nowoczesnym multimedialnym uderzeniem w wykonaniu muzyków i videoart-owców. Więcej na razie nie zdradzamy, bo niespodzianka to rzecz piękna. O „załapaniu się” decyduje kolejność zgłoszeń. Pula biletowa otwarta będzie od 1 sierpnia.

GDAŃSKI – ARCHIPELAGI
Data: 26 sierpnia  
Lokalizacja – kładka Mostu Gdańskiego
Realizator: Teresa Tyszowiecka bLAsk!


Mark Jenkins – instalacja na Wiśle
Lokalizacja – wyspa piaskowa pod mostem Poniatowskiego
Harmonogram:
25 sierpnia – 3 września – pobyt artysty w Warszawie, praca nad projektem
2 września – otwarcie instalacji, rejs towarzyszący otwarciu instalacji

WARSZTATY
Sierpień. Pod hasłem ART d’EKO zapraszamy warszawiaków do twórczego eksplorowania terenów nadwiślańskich z kamerami i aparatami foto w dłoniach. Artystyczny recykling obrazów, widoków, miejsc, idei.
kontakt: Klara Kopcińska, ja.pani.ka@gmail.com