alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca

imprezy towarzyszące

Tadeusz Sudnik, Założyciel Studia Dźwięków Niemożliwych, Kapela Brodow i India Czajkowska zagrają niepowtarzalny koncert towarzyszący wernisażowi wystawy fotografii Wally’ego Gilberta Projekt Norblin.

Tadeusz Sudnik
.  Przez kilkanaście lat pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, filmową i baletową. Jednocześnie koncertował po całej Europie i nagrywał płyty z renomowanymi jazzowymi muzykami np. zespół Freelectronic Tomasza Stańko. Wiele lat współpracował z festiwalem Warszawska Jesień i Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej. Skomponował muzykę dla Teatru Wielkiego do spektaklu baletowego Pejzaż Nocą. Projektował dźwięk dla Double Opera HEARTPIECE wystawianej w galerii The Kitchen w Nowym Yorku. Interesuje go granie na żywo na syntezatorach analogowych, grooveboxie i elektronicznych urządzeniach przekształcających, używa efektów dźwiękowych natury, to wszystko tworzy na scenie małe studio. 

India Czajkowska
-wokalistka,kompozytorka i pianistka.Zwiazana jest z warszawską sceną muzyki improwizowanej.Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Jako improwizujaca wokalistka nagrywala i koncertowala m.in z etno-jazzowa formacją Ensamble Elektra, Drum Freaks, z Markiem Chołoniewskim w elektronicznym projekcie Hipnagog. Obecnie występuje z trio MERmago (z Ryszardem Lateckim i Maćkim Cierlińskim) oraz Tadeuszem Sudnikiem (live electronics)Tworzy muzykę filmową i teatralną, wspołpracowała m.in. z rezyserem Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem,offowym teatrem ruchu Te'art KAM i praskim teatrem Wytwórnia.

Cymbały, lira korbowa, basy kaliskie, skrzypce, baraban, fisharmonia i akordeon i śpiew to instrumentarium Kapeli Brodow. Połączenie tych trzech światów stwarza publiczności  szansę na czyste, transgresyjne przeżycia.

31 maja (czwartek), godzina 19
adres: Zabytkowy obiekt Przemysłowy d. fabryka Norblina,
obecnie Muzeum Przemysłu
Oddział Muzeum Techniki, ul. Żelazna 51/53
WarszawaDYREKTOR MUZEUM TECHNIKI

i GALERIA 2b - STOWARZYSZENIE STEP

serdecznie zapraszają na finisaż wystawy Wally Gilberta „Projekt Norblin”

30 lipca 2007 roku w Muzeum Przemysłu – Zabytkowym Zakładzie Przemysłowym

d. Fabryce Norblina Oddziale Muzeum Techniki (ul. Żelazna 51/53, Warszawa),o godzinie 1900.


Imprezie towarzyszyć będzie pokaz filmu dokumentalnego „OSTATNIA ZMIANA” z 1981 roku przedstawiającego ostatnie godziny działania „Fabryki Norblina”. Projekcja zostanie uzupełniona krótkim rysem historycznym oraz komentarzem dotyczącym trudnej sytuacji i niewiadomej przyszłości tego wyjątkowego miejsca.

Podczas imprezy nastąpi premiera płyty z nagraniem koncertu z wernisażu wystawy w wykonaniu Studia Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika z udziałem Indii Czajkowskiej i Kapeli Brodów oraz promocja katalogu wystawy.* * *
wystawa czynna od 29 maja do 31 lipca 
w godzinach 12 - 18, oprócz poniedziałków