Deprecated: Function split() is deprecated in /www/includes/admin_exe/teksty_exe.php on line 90
2b :: Wykluczone! w Klubie 55
alfabetycznie
wg autor
wg daty
wg miejsca
2b » WYKLUCZONE!.? » wystawy WYKLUCZONE! » Wykluczone! w Klubie...

Wykluczone! w Klubie 55

data publikacji w serwisie: 2007-09-12
autor: Solo/kk


W imieniu Klubu 55 i własnym
zapraszamy na

WYKLUCZONE! mistrze *
Zdjęcia i filmy nagrodzone i wyróżnione w konkursie Stowarzyszenia STEP/Galeria 2b - "Wykluczone!".

oraz

* RaggaMoova siarczyste cięcie *
Koncert ekipy absolwentów Wyższej Szkoły Melanżu w Warszawie.
 
13.09.2007 czwartek Klub 55 (PKiN), 20.30
wstęp 10 PLN, ale.... jeśli ktoś będzie znał tytuł choć jednego z nagrodzonych filmów albo poda nazwisko autora fotografii to wchodzi bez pytania.
 
Wykluczone! to konkurs, którego tematem są opuszczone, zaniedbane, wymarłe, zdewastowane fabryki, dworce, domy, obiekty przemysłowe, tereny i rzeczy. To wszystko, co straciło swoją społeczną funkcję i – albo zyskuje nową albo ulega degradacji.
!
– wykrzyknik przy nazwie to nasza niezgoda na bezmyślne pozbywanie się śladów przeszłości, które często mogą wyśmienicie zaistnieć i współbrzmieć z nowymi funkcjami dzisiaj. Wykluczone! to także sposób, aby skazane na „wykluczenie", obiekty zachować dla pamięci potomnych. Ten trend znajduje bardzo ciekawe odzwierciedlenie wśród światowego ruchu „eksploratorów", którzy zwiedzają, fotografują, filmują i dokumentują te często ukryte dla przeciętnego człowieka obszary.

Obejrzymy następujące Wykluczone! filmy:
  • Tomasz Fritz, „Perła PRL-u", dojrzały formalnie dokument przedstawiający opuszczony obiekt w jego wielu aspektach: historycznym, społecznym i estetycznym.
  • Jakub Bielawski, bez tytułu, konsekwentna od początku do końca, zwalająca z nóg artystyczna eksploracja stoczni Gdańskiej.
  • Piotr Jędruszczak, „216", doskonałe, celowe efekty i podniesienie „wykluczonego" do rangi „czystej formy".  
Od 1 października WYKLUCZONE! będą natomiast w Czułym Barbarzyńcy
 
 
Raggamoova to nietypowa, multistylowa kompania wokalno-instrumentalna. Chłopaki z RM elegancko bawią się stylami, mieszając rap, reggae z funkiem czy brazylijską soccą. Wynikiem tego melanżu jest skoczna, pozytywna muza w najlepszym raggamuffinowym wydaniu. Ekipa zmontowana z muzyków aktywnie udzielających się na polskich scenach muzycznych, współpracujących przy takich projektach jak Tumbao Riddim, Jasna Liryka, Good Religion... Raggamoova banda jest obecnie w trakcie kompletowania materiału na pierwszy album, który ujrzy światło w pierwszym kwartale 2008 roku.
Składniki:
Gono - basowe masaże wnętrzności
Orzel - rytmizer transu
Kazi - czarno-biała magia
Fotoz Muz - mistrz ceremonii
RastaManiek - mistrz ceremonii

www.myspace.com/raggamoova