wg miejsca
2b » WYKLUCZONE!.? » edycja 2008

edycja 2008

  
2008 – druga edycja


 

Jury konkursu Wykluczone! 2008 w składzie/ The Wykluczone! 2008 Jury

Krzysztof Wojciechowski (ZPAF, CSW)
Grzegorz Rogala (Studio Rogala/ Galeria 2b+R)
Travis (portal Opuszczone.com)
Anna Karwat (Galeria Zoya)
Klara Kopcińska i Józef Piwkowski (STEP/ Galeria 2b/ „tytuł roboczy”)

zebrało się w dniu 30.09.2008 i oceniło 147 nadesłanych prac nadesłanych na konkurs.
Jury doceniło wagę licznych prac o charakterze czysto dokumentacyjnym, podkreśliło jednak swoje zainteresowanie pracami wyróżniającymi się formalnie, poszerzającymi pojęcie Wykluczonych i zdecydowało o następującym podziale nagród/ decided to award the following authors:

GRAND PRIX (2000 złotych)
kat. Architektura
KAMIL LEWANOWICZ, Kraków, projekt: Warsztat,
za realistyczny, nowoczesny i ekonomiczny projekt adaptacji opuszczonego obiektu na cele artystyczne

NAGRODY
kat. fotografia
AGNIESZKA ŻYCHSKA, Świnoujście, cykl zdjęć pt. Nie wykluczone przez fotografów, 1000 złotych
za spójny cykl, ciekawe spojrzenie na barwę i detal

kat. film
ANNA BARAŃSKA, współpraca Michał Barański, Iłża, film: Passing of time, 1000 złotych
za wrażliwość na formę i umiejętność budzenia emocji u widza

kat. inne
JUSTYNA ZAJĄC, Wrocław, projekt interwencji w przestrzeń pt. Pociągający.pl, 1000 złotych
za świadome sięgnięcie do lamusa, poczucie humoru i działanie oswajające nudną przestrzeń

IRENA PORĘBSKA, Szczyrk, za pracę: Był las, są pniaki, 1000 złotych
za zaskakującą, szczerą – i zanikającą – formę wypowiedzi.


Ponadto Jury postanowiło wyróżnić autorów:

PAWEŁ SZPYGIEL, Warszawa, Architektura linii otwockiej, za zastosowanie technologii spójnej z przedstawianym tematem,
KRZYSZTOF ŹRAŁEK, Sosnowiec, bt., TOMASZ ZAJĄC, Kraków,  Fortyfikacje, MAREK LOCHER, Mysłowice, Strefa zatrzymana, wszyscy trzej za konsekwentną formę cyklu

KATARZYNA LAMENT, Gliwice, We have explosive, za rytm i lekkość (jeśli można tak powiedzieć o lokomotywach)
AGNIESZKA PASZKIEWICZ, Wrocław, Było, za czujne oko, refleksyjność i interesujące zabiegi formalne
AGNIESZKA GÓRECKA-SZLEPER, Częstochowa, SUR-Face, za medytacyjne animacje

JAKUB SŁOMKOWSKI, Ostrowiec Świętokrzyski, Kolacja na Hucie, za ludyczną interwencję animującą wykluczoną przestrzeń i bardzo dobrą jej dokumentację

JAN KOŁODZIEJ, ANA KOLEVA, Gdańsk, Bridge to somewhere, za przyjazny pomysł na wyjątkowo nieprzyjazną przestrzeń
NATALIA ZAMIRSKA, Adaptacja fabryki w Covilha na centrum sztuki, za rozmach.

Będziemy starali się prezentować znacznie szerszy wybór prac na wystawie i w publikacji pokonkursowej, na www i multimedialnych pokazach prac.

Gratulujemy zwycięzcom, bardzo dziękujemy wszystkim za liczny udział, a mediom i partnerom za zainteresowanie.


Wręczenie nagród będzie miało miejsce 03.10.2008 r. (piątek), o godz. 18.00, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, podczas finisażu Mazowieckiego Festiwalu Artystów Powstanie Sztuki, Kopernika 1, Radom.

 

 


organizator
Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP we współpracy z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia".


Partnerzy







"tytuł roboczy - otwarty magazyn sztuki"




Patroni medialni










Opuszczone miejsca - budynki, fabryki, obiekty przemysłowe